fot. Jakub Szymczuk/KPRP

A. Duda i J. Gowin spotkali się z szefami organizacji pracodawców skupionych w Radzie Przedsiębiorczości

Prezydent RP Andrzej Duda i wicepremier Jarosław Gowin spotkali się z szefami największych organizacji pracodawców skupionych wokół Rady Przedsiębiorczości. Spotkanie było poświęcone pandemii koronawirusa i jej wpływowi na gospodarkę.

Otwierając dyskusję, Andrzej Duda podkreślił, że problemów jest wiele, bo i skala problemu, jakim jest pandemia i jej wpływ na gospodarkę, jest gigantyczna. To olbrzymie wyzwanie – zaznaczył.

Prezydent zwrócił uwagę, że nawet pomimo pewnych potknięć generalnie wydaje się, że od strony gospodarczej i zdrowotnej sytuacja w Polsce nie wygląda źle.

– Na tle innych krajów poradziliśmy sobie z wielkim wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa i jej skutki gospodarcze. Od strony zdrowotnej sytuacja nie jest zła. Do tej pory udało nam się nie ulec trwającej już trzeciej fali koronawirusa, która uderzyła bardzo mocno w kilku krajach – powiedział Andrzej Duda.

Andrzej Duda dodał, że cały czas musimy szukać nowych rozwiązań, które pomogą przetrwać polskim firmom i przedsiębiorcom.

Władze podejmują działania, by jak najszybciej powrócić na drogę dynamicznego rozwoju.

Rząd zapowiedział Nowy Polski Ład, czyli plan rozwoju gospodarki po pandemii koronawirusa. Dziś jego założenia zaakceptowało kierownictwo PiS-u. Program ma być przedstawiony na przełomie lutego-marca.

RIRM

drukuj