By Marcin Białek - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16823300

A. Dera: Prezydent chciałby, aby w trudnych czasach wychodzenia z kryzysu epidemicznego był stabilny rząd

Prezydent Andrzej Duda chciałby, aby w trudnych czasach wychodzenia z kryzysu, związanego z epidemią koronawirusa, był stabilny rząd – powiedział prezydencki minister Andrzej Dera.

W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział m.in. że są napięcia w koalicji i że dobrze, aby koalicjanci pamiętali przysłowie „dopóty dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie”.

„Otóż może się urwać” – dodał Kaczyński.

Prezes PiS w nie wykluczył wcześniejszych wyborów parlamentarnych, jednak zapewnił, że Zjednoczona Prawica jest zdeterminowana, żeby dokończyć obecną kadencję 2019-2023.

Andrzej Dera był pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy prezydent jest gotowy na ewentualną nową sytuację polityczną, w której koalicję rządową opuściłaby Solidarna Polska.

„Pan prezydent chciałby, żeby w trudnych czasach (…) wychodzenia z koronakryzysu był stabilny rząd. Tylko stabilny rząd może suchą stopą przeprowadzić nas przez te trudy związane z wychodzeniem z koronakryzysu” – powiedział Dera.

Ale – jak podkreślił – to już roztropność i mądrość polityków, którzy dzisiaj tworzą koalicję rządową będzie decydowała, czy ta koalicja będzie w takim czy innym kształcie.

„Polska potrzebuje silnego i stabilnego rządu i większości parlamentarnej, bo tylko wówczas będzie można szybko i sprawnie wyprowadzić (Polskę) z kryzysu” – powtórzył Dera.

Dodał, że do tej pory nie ma przesłanek wskazujących na złe funkcjonowanie rządu.

Andrzej Dera był też pytany, czy prezydent zna założenia Nowego Ładu przygotowywanego przez premiera Mateusza Morawieckiego. Dera odparł, że prezydent w ostatnim czasie wielokrotnie spotykał się z premierem i rozmawiali nt. Nowego Ładu. Dodał, że prezydent jest informowany na bieżąco o założeniach i planach dot. Nowego Ładu.

Na pytanie, czy prezydent już zaakceptował plan Nowego Ładu, Dera odparł, że trwały rozmowy.

„I z tego, co wiem, wszystko zmierzało ku temu, że jest akceptacja pana prezydenta, jeżeli chodzi o Nowy Ład” – dodał.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, program Polski Nowy Ład będzie zawierał przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. W ramach programu, rząd – jak informował Morawiecki – zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl