fot. PAP/Marcin Bielecki

Prezydent A. Duda: Apeluję o udział w akcji sadzenia drzew i o miłość do lasu

Apeluję o udział w akcji sadzenia drzew – jej konsekwencją jest nie tylko rozwój obszarów leśnych, ale przede wszystkim ochrona klimatu i powietrza – podkreślił w piątek prezydent Andrzej Duda w Szczecinku (woj. zachodniopomorskie). Apeluję o miłość do lasu – oświadczył.

„Zaczęliście nową historią tej ziemi, nową historię tego miasta. Czy historię udaną? To miejsce dobitnie pokazuje, że tak. To jest efekt państwa pracy, wysiłków, pieczołowitości, dbałości o ziemię i o miasto” – mówił Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Szczecinka.

Pogratulował zebranym, że ich miasto pięknie się prezentuje.

„Nie tylko jest to piękne miejsce do wypoczynku, ale jest to przede wszystkim miejsce, które ma swój niezwykły urok, niezwykły spokój i niezwykle piękną, urzekającą przyrodę” – podkreślił prezydent.

Andrzej Duda dziękował również za akcję „sadziMY”, która przewiduje sadzenie drzew – jak mówił – w sposób mądry i zaplanowany. Inicjatorem akcji jest prezydent.

„Bardzo proszę, żebyście państwo brali udział w tej akcji, bo wierzę w to głęboko, że ta akcja będzie kontynuowana nie tylko w tym i przyszłym roku, ale także poprzez następne lata” – zaznaczył prezydent.

Jak wskazał, konsekwencją akcji jest nie tylko rozwój obszarów leśnych, ale przede wszystkim ochrona klimatu i powietrza.

„Jeśli chcemy, żeby klimat był bezpieczniejszy, jeśli chcemy chronić klimat, jeśli chcemy, żeby było pochłanianie CO2 (…) to właśnie drzewa nie mogą żyć bez CO2 – pochłaniają CO2. To właśnie drzewa są dla nas tym, co ratuje nas w zmieniającym się na niekorzyść świecie” – dodał Andrzej Duda.

Dlatego – jak uzasadniał – zachęca do sadzenia drzew. Prezydent zaapelował też, aby nie niszczyć drzew, dbać o las, nie wyrzucać do niego śmieci i pozostawiać w lesie porządek. „Apeluję o miłość do lasu” – oświadczył Andrzej Duda.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl