fot. twitter.com/spychalski_b

[TYLKO U NAS] B. Spychalski: Karta Rodziny to pewien katalog spraw, które – według prezydenta – są dla Polaków fundamentalne. Wywodzą się one przede wszystkim z tradycji chrześcijańskiej  

Karta Rodziny to jest pewien katalog spraw, które – według prezydenta Andrzeja Dudy – są dla Polaków, dla Polski fundamentalne, ale wywodzą się one z naszej tradycji, tradycji chrześcijańskiej przede wszystkim. Naszych korzeni. One wynikają także z naszego doświadczenia kulturowego. To są kwestie związane z tym, że rodzina to taki fundament społeczeństwa – powiedział Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. 

Prezydent Andrzej Duda podpisał Kartę Rodziny [więcej].

– To jest pewien katalog spraw, które według prezydenta Andrzeja Dudy są dla Polaków, dla Polski fundamentalne, ale wywodzą się one z naszej tradycji, tradycji chrześcijańskiej przede wszystkim. Naszych korzeni. One wynikają także z naszego doświadczenia kulturowego. To są kwestie związane z tym, że rodzina to taki fundament społeczeństwa – podkreślił rzecznik prezydenta RP.

Karta ma zapewnić fundamentalne i konstytucyjne prawo do tego, aby rodzinę tworzyli mężczyzna i kobieta.

To jest małżeństwo. Taka instytucja jest fundamentem naszej rodziny. Rodziny, w której świadczenia społeczne, które wprowadziliśmy w ciągu ostatnich 5 lat, będą przez pana prezydenta podtrzymane. Nie będzie zgody na to, żeby którekolwiek z tych świadczeń, które zostało już uchwalone, wdrożone, cofnąć, a mówimy tu o świadczeniach bardzo ważnych dla rodziny, jak: 500 plus, 300 plus, czy np. bon turystyczny, który pan prezydent nie tak dawno ogłosił – zaznaczył Błażej Spychalski.

Jak zwrócił uwagę gość Radia Maryja, w Karcie Rodziny znalazł się także bardzo ważny punkt dotyczący ochrony dzieci przed ideologią LGBT.

– Pan prezydent jednoznacznie mówi, że dzieci muszą być chronione przed taką ideologią i pan prezydent będzie popierał zakaz propagowania tej ideologii w instytucjach publicznych. To są kwestie – tak jak powiedziałem – ważne dla naszej kultury. Dla nas jako Polaków wydaje się absolutnie fundamentalne – dodał.

Rzecznik urzędującego prezydenta zapewnił, że Andrzej Duda będzie nadal kontynuował swoją politykę socjalną oraz wszystkie programy jakie do tej pory wprowadzono w życie, a także te, o których prezydent wspominał w obecnej kampanii.

– To jest zbiór zasad i wartości, którymi Andrzej Duda kierował się, kieruję się i będzie się kierował jeżeli Polacy wybiorą pana prezydenta Andrzeja Dudę na kolejną kadencję – podkreślił.

Błażej Spychalski zaznaczył, że podstawą, a także priorytetem kampanii obecnego prezydenta są spotkania z ludźmi.

– Pan prezydent spotyka się z Polakami od 5 lat. Te spotkania  kontynuuje podczas kampanii wyborczej. […] Spotkań ma rzeczywiście bardzo dużo, ale to jest także esencja prezydentury Andrzeja Dudy. Prezydentury otwartej, prezydentury dialogu, prezydentury współpracy i to jest przez pana prezydenta wypełniane od pięciu lat i będzie z całą pewnością wypełniane w dalszym ciągu, jeżeli tylko Polacy na to co się zdecydują – podsumował gość „Aktualności dnia”.

Całą rozmowę z Błażejem Spychalskim w „Aktualnościach dnia” można osłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl