A. Bittel: 25 proc. dotacji w ramach KPO ma trafić na transport

25 proc. dotacji dla Polski w ramach Krajowego Planu Odbudowy ma trafić na transport. O możliwym zagospodarowaniu środków mówił Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury, podczas wysłuchania „Zielona i inteligentna mobilność”.

Polityk podkreślił, że transport jest kluczowym elementem funkcjonowania gospodarki i wymaga dobrego finansowania. Zwrócił uwagę, że jednym z kluczowych aspektów w transporcie jest ciągłość dostaw.

Andrzej Bittel przypomniał, że podstawowym zadaniem Polski w ramach KPO jest zwiększenie niskoemisyjności. Na ten cel trafi określona kwota środków.

– Jednym z ważniejszych celów, jakie stawiamy w ramach Funduszu Odbudowy, jest zwiększenie udziału zeroemisyjnego transportu w gospodarce Polski oraz przeciwdziałanie i zmniejszenie negatywnego oddziaływania transportu na środowisko. Na ten cel planujemy przekazać ponad 2 mld euro – oznajmił Andrzej Bittel.

Wiceminister wskazał też, że chce wspierać transport kolejowy na poziomie centralnym i regionalnym oraz ten prowadzony przez osoby prywatne.

RIRM

drukuj