fot. twitter.com

A. Bielan: Sławomir Nitras jako szef kancelarii prezydenta – przerażająca wizja

Według doniesień medialnych gdyby wybory prezydenckie wygrał Rafał Trzaskowski, szefem jego kancelarii miałby zostać Sławomir Nitras, to przerażająca wizja, scenariusz, który oznaczałby krwawą polityczną wojnę między Pałacem Prezydenckim a rządem – mówił rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy, Adam Bielan.

Adam Bielan podczas czwartkowej konferencji prasowej, powołując się na spekulacje medialne, wskazał, że Rafał Trzaskowski poczuł się już tak pewnie w wyścigu do fotela prezydenta, że zaczął już „meblować swoją kancelarię” i jej szefem miałby zostać członek jego sztabu wyborczego Sławomir Nitras.

Sztabowcy prezydenta przedstawili też krótki film z urywkami – ich zdaniem – agresywnych zachowań Nitrasa w Sejmie, podczas wieców wyborczych czy konferencji prasowych.

Adam Bielan ocenił, że Sławomir Nitras na stanowisku szefa KPRP, to „przerażająca wizja”.

„Scenariusz, który będzie oznaczać przez kolejne 3,5 roku, do kolejnych wyborów parlamentarnych, krwawą polityczną wojnę między Pałacem Prezydenckim a rządem. To nigdy nie jest dobry scenariusz dla Polski, ale szczególnie w czasie, kiedy musimy zmagać się z konsekwencjami koronawirusa, kiedy Polska wychodzi z kryzysu” – powiedział Adam Bielan.

Rzecznik sztabu powołując się na szacunki Komisji Europejskiej, zwrócił też uwagę na to, że spadek PKB w Polsce ma być najmniejszy w całej UE, a w przyszłym roku – jak mówił – czeka nas szybkie odbicie.

„Aby tak się stało potrzebna jest dobra, zgodna współpraca między prezydentem i jego zapleczem a rządem” – podkreślił.

„Czy Sławomir Nitras – jako szef kancelarii prezydenta będzie zapewniać taką współpracę? Warto, żeby zadali sobie takie pytanie wszyscy Polacy. Warto, aby pamiętali o takim scenariuszu w najbliższą niedzielę, kiedy oddadzą głos nie tylko na Rafała Trzaskowskiego, ale również na takich bliskich współpracowników jak Sławomir Nitras” – dodał Adam Bielan.

PAP

drukuj