fot. PAP/Mateusz Marek

A. Bielan: Rafał Trzaskowski bardzo upartyjnił warszawski ratusz

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski bardzo upartyjnił warszawski ratusz; bardzo ostro walczył z opozycją w radzie miasta – powiedział w piątek Adam Bielan, rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy.

Adam Bielan w rozmowie w radiowej Jedynce był pytany, czy kandydat KO mógłby być prezydentem niezależnym od ugrupowania, z którego się wywodzi.

„Rafał Trzaskowski jest już prezydentem Warszawy i miał szansę pokazać, że jest politykiem niezależnym. Pierwsze, co zrobił, to bardzo upartyjnił ratusz warszawski, samorząd Warszawy” – mówił Adam Bielan.

Według niego w ostatnim czasie Rafał Trzaskowski „bardzo ostro walczył z przedstawicielami opozycji w Radzie Warszawy. Dodał, że włodarz stolicy nie poparł żadnego wniosku złożonego przez radnych opozycji.

Adam Bielan powiedział też, że w otoczeniu Rafała Trzaskowskiego znajdują się osoby, które słyną z bardzo agresywnej walki politycznej. Powołując się na doniesienia medialne wskazał, że poseł Sławomir Nitras (KO) ma zostać szefem kancelarii Trzaskowskiego.

„To wróży po prostu wojnę na górze, to wróży bardzo mocnym konfliktem między prezydentem a rządem. Taki konflikt w czasie kryzysu (…) byłby czymś fatalnym” – dodał Adam Bielan.

PAP

drukuj