A. Bielan: Po jutrzejszym posiedzeniu rządu planowane wystąpienie premier; możliwe wystąpienie prezesa PiS

Po wtorkowym posiedzeniu rządu planowane jest wystąpienie premier Beaty Szydło podsumowujące dwulecie rządu – powiedział w poniedziałek wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Jak dodał, prawdopodobne jest również wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

„Dzisiaj inaugurujemy tydzień, w którym będzie podsumowanie rządów pani premier Beaty Szydło. Jutro jest posiedzenie rządu, po nim wystąpienie pani premier” – powiedział w TVN24 polityk Porozumienia.

Dodał, że według jego informacji „chyba” planowane jest również wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Dopytywany, czy wspólne wystąpienie będzie „publiczną próbą przekazania pałeczki” Adam Bielan zaprzeczył.

„Będziemy mówić, jak podsumowujemy dwa lata naszych rządów” – dodał.

„Umówiliśmy się wewnątrz koalicji, że nie będziemy komentować żadnych plotek personalnych i żadnych ustaleń strategicznych, bo takie ustalenia częściowo już zapadły” – mówił.

Dodał, że „decyzje zostaną ogłoszone na przełomie listopada i grudnia”.

PAP /RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl