fot. PAP/Leszek Szymański

80,5 proc. tegorocznych maturzystów zdało egzamin dojrzałości

80,5 proc. tegorocznych maturzystów zdało egzamin dojrzałości. Maturę poprawić musi 12,9 proc. uczniów. Wstępne wyniki egzaminów podała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Od godzin porannych maturzyści mogą sprawdzać swoje indywidualne osiągniecia w systemie informatycznym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Egzamin maturalny z języka polskiego zdało 95 proc. osób, a pozytywny wynik z matematyki osiągnęło 86 proc. absolwentów. Język angielski, który był najczęściej wybierany, zaliczyło 94 proc. maturzystów.

Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski wskazał, że tegoroczna zdawalność matur jest na podobnym poziomie, co w poprzednich latach.

– Do egzaminu maturalnego przystąpiło ok. 250 tys. absolwentów. To nie są wszyscy absolwenci szkół średnich, którzy kończyli szkołę w tym roku. Ponad 80 proc. zdecydowało się na podejście do egzaminu. Zdawalność tego egzaminu jest na bardzo podobnym poziomie jak w poprzednich latach. Widać więc, że poziom trudności zadań jest na podobnym poziomie. Nie wszystkim udało się jednak egzamin zdać. Część z tych osób będzie mogła zaliczyć go poprawkowo w sierpniu – powiedział minister.

Absolwent, który przystąpił do wszystkich egzaminów obowiązkowych, ale nie zdał jednego z nich, może go poprawić w sierpniu. Maturzysta, który nie zaliczył więcej niż jednego przedmiotu, ponownie do matury przystąpi dopiero za rok.

RIRM

drukuj