fot. PAP/Maciej Kulczyński

Dolnośląskie: brat zdał za brata egzamin na prawo jazdy; obydwaj odpowiedzą za to przed sądem

Zarzuty wyłudzenia poświadczenia nieprawdy podczas egzaminu praktycznego na prawo jazdy usłyszeli dwaj mieszkańcy powiatu lubińskiego. 26-latek zdał egzamin praktyczny za swojego starszego brata. Teraz obydwaj odpowiedzą za to przed sądem.

Na policję sprawę zgłosił egzaminator z oddziału Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze.

„Do egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii C miał przystąpić 39-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Mężczyzna namówił jednak do tego swojego młodszego brata, który przystąpił do próby i wylegitymował się jego dowodem osobistym. Uzyskał on pozytywny wynik, ale egzaminator zwrócił uwagę na innego mężczyznę, który przyglądał się im i według niego wyglądał jak osoba widniejąca na zdjęciu w komputerze do losowania” – wyjaśniła podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Zdający w wiarygodny sposób wyjaśnił jednak wątpliwości co do swojego wyglądu, a egzaminator w tej sytuacji wręczył mężczyźnie arkusz z wynikiem pozytywnym.

„Kiedy zdający, wyjeżdżając z terenu WORD, zabrał do auta osobę, która obserwowała przebieg egzaminu, egzaminator podjął próbę wyjaśnienia wątpliwości co do tożsamości zdającego. Bracia jednak ruszyli z piskiem opon i uciekli” – relacjonowała podinsp. Edyta Bagrowska.

Dodała, że obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mieszkańcy powiatu lubińskiego w wieku 26 i 39 lat usłyszeli już zarzuty wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Dodatkowo młodszy mężczyzna odpowie za posłużenie się dowodem osobistym brata. Za popełnione czyny bracia odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara do trzech lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl