77. rocznica wysiedleń z Gdyni przez okupanta niemieckiego  

Dziś o godz. 12.30 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni w intencji osób wysiedlonych 77 lat temu z Gdyni przez okupanta niemieckiego. Uroczystości odbędą się również 11 i 18 października.

11 października o godz. 12.00 odbędą się uroczystości złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pamięci przy Dworcu Głównym PKP, pod tablicą Gdynian Wysiedlonych, w asyście posterunku Marynarki Wojennej RP.

18 października będzie miała miejsce VIII Sesja popularnonaukowa w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Uroczystości rozpoczną się od godz. 11.00. Udział w nich wezmą m.in. prof. dr hab. Andrzej Gąsiorowski, mgr Elżbieta Grot, mgr Agnieszka Kłys, dr hab. Grzegorz Berendt, ks. dr Mirosław Gawron oraz mgr Piotr Szubarczyk.

Uroczystości związane z rocznicą wysiedleni ludności cywilnej miasta Gdyni odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni dr. Wojciecha Szczurka.

Na obchody 77. rocznicy wysiedleń ludności cywilnej z Gdyni przez okupanta niemieckiego zapraszają: Stowarzyszenie Gdynian Wysiedlonych, Instytut Pamięci Narodowej, Państwowe Muzeum Stutthof oraz zarząd Morskiego Portu Gdynia.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl