48. Ogólnopolska Pielgrzymka osób starszych, chorych i niepełnosprawnych na Jasną Górę

W najbliższą sobotę, 6 lipca przypada wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, które jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych. W tym dniu odbędzie się 48. Ogólnopolska Pielgrzymka osób chorych, niepełnosprawnych oraz starszych wiekiem na Jasną Górę, organizowana przez Apostolstwo Chorych.

Apostolstwo Chorych jest wspólnotą osób chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem, którzy żyją duchowością ofiarowania swojego cierpienia za Kościół święty i czynią to w jedności z Chrystusem.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.30 w Bazylice jasnogórskiej. O godz. 11.00 odbędzie się Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego. O godz. 13.30 będzie miała miejsce Droga Krzyżowa, zaś o godz. 14.30 – Nabożeństwo Lourdzkie, połączone z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Organizatorzy pielgrzymki proszą duszpasterzy, służbę zdrowia, wolontariuszy oraz krewnych i znajomych o udzielenie wszelkiej koniecznej pomocy w dowiezieniu chorych na Jasną Górę – apeluje ks. Wojciech Bartoszek, krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych.

Zapraszamy wszystkich, którzy mogliby pomóc w dotarciu tym osobom na Jasną Górę. To już 48. taka pielgrzymka. Początki pielgrzymki sięgają czasów pracy ks. Jana Szurleja. To właśnie on w święto patronalne Apostolstwa Chorych rozpoczął prowadzenie i organizowanie tych pielgrzymek. Przede wszystkich podczas pielgrzymki będziemy modlić się  przez wstawiennictwo Matki Najświętszej do Pana Jezusa o uzdrowienie – powiedział ks. Wojciech Bartoszek.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl