4. rocznica powstania Wojsk Obrony Terytorialnej

Z okazji czwartej rocznicy utworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej w 16 miejscowościach w całej Polsce odbędą się dziś rodzinne pikniki. W ramach tzw. WOTgames zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli zmierzyć się w różnych konkurencjach.

W strefie „Akademia terytorialsa” najmłodsi mogą wziąć udział m.in. w grach i zabawach edukacyjnych. Dzieci będą zdobywały sprawności, a gdy uzbierają odpowiednią liczbę punktów, otrzymają nagrody i dyplomy.

Z kolei dorośli zmierzą się w kategorii Terytorials obejmującej 12 konkurencji. Zawodnicy będą musieli wykonać m.in. przysiady, pompki oraz rzut piłką lekarską. Najlepsi otrzymają złote, srebrne i brązowe medale.

Do udziału w piknikach WOTgames zachęcił rzecznik prasowy WOT, płk Marek Pietrzak.

– Wszystkiemu będzie towarzyszył pokaz sprzętu. Będą tam wystawione punkty szczepień oraz honorowego krwiodawstwa. Zapraszamy wszystkich. Pikniki odbywają się od godziny 11.00 i trwają do 16.00. Osoby, które chcą startować w strefie rywalizacji, czyli strefie wspaniałej dwunastki, to aby w niej wystartować, będą musiały zarejestrować się na stronie https://www.wotgames.wp.mil.pl/ mówił płk Marek Pietrzak.

Podczas pikników będzie można także porozmawiać z żołnierzami, nauczyć się podstaw kamuflażu oraz pierwszej pomocy. Wydarzenie stanowi też okazję do złożenia wniosku o powołanie do służby wojskowej.

RIRM

drukuj