fot. twitter.com

Przysięga 73 nowych terytorialsów w Braniewie

W jednostce wojskowej w Braniewie 73 nowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę. Wśród nowych terytorialsów sporą grupę stanowią urzędnicy i nauczyciele. Po raz pierwszy w warmińsko-mazurskim przysięgę składała matka i jej syn.

Ekspert ds. komunikacji 43. Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie Wojciech Andrearczyk powiedział, że matka z synem wspólnie zapisali się do WOT i wspólnie uczestniczyli w szkoleniu. „Nikt nie miał taryfy ulgowej” – zapewnił Wojciech Andrearczyk i dodał, że w przeszłości do warmińsko-mazurskich terytorialsów wstępowały wspólnie małżeństwa, zdarzyło się też wspólne szkolenie ojca i córki.

Wśród 73 nowych warmińsko-mazurskich terytorialsów największa grupę stanowią urzędnicy (pracownicy urzędów miast, ZUS) i nauczyciele, jest także komendant hufca ZHP. Pochodzą oni m.in. z Elbląga, Kętrzyna, Bartoszyc i Olsztyna.

Żołnierze, którzy w niedzielę w Braniewie złożyli przysięgę, wejdą w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Obecnie w warmińsko-mazurskim służy ponad 2 tys. terytorialsów.

 

PAP

drukuj