27 lat w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie

Radio Maryja obchodzi swoje 27 urodziny. W Toruniu dziękowano w sobotę za Rozgłośnię i dzieła przy niej powstałe. Na uroczystości obecni byli księża arcybiskupi i biskupi, kapłani, przedstawiciele władz centralnych oraz samorządowych, a także tysiące pielgrzymów z Polski i całego świata. 

Pielgrzymi przybywali do Torunia już od wczesnych godzin porannych. Odwiedzali Radio Maryja, modlili się w sanktuarium Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Centralne uroczystości odbyły się na Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu. 27 urodziny rozgłośni uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Nie mogło zabraknąć także wspólnej modlitwy. Wierni dziękowali Bogu za swoją rozgłośnię i dzieła przy niej powstałe. „Swoją” – bo wszyscy są częścią jednej wielki Rodziny Radia Maryja. To dzięki ich wsparciu to dzieło utrzymuje się i rozwija.

– To wszystko jest dzięki Wam. Mówię „dzięki Wam”, to znaczy dzięki tym wszystkim, którzy są na świecie i wspierają to, i nie słuchają tej propagandy – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja [czytaj więcej]. 

Radio Maryja zawsze było i jest przestrzenią otwartej, konstruktywnej dyskusji ludzi wiary – podkreślał w specjalnym liście na dzisiejsze uroczystości Prezydent Polski Andrzej Duda. Pismo odczytał prezydencki minister Adam Kwiatkowski.

„W ten sposób uwolniona została znaczna część olbrzymiego duchowego i społecznego potencjału polskich katolików. Właśnie tego ducha bardzo nam dzisiaj potrzeba” – napisał prezydent [czytaj więcej]. 

Na uroczystości przybyli przedstawiciele rządu na czele z Premierem Mateuszem Morawieckim.

– Matko Boska Nieustającej Pomocy, to jest moja wielka prośba, wielkie zawołanie: miej w opiece naród cały, również tych, którzy nie kochają Polski – jeszcze – aż tak mocno, jak my tutaj. Tak jak cała Rodzina Radia Maryja, której składam najlepsze życzenia – za cały trud, za wszystko, co dla Polski, dla Boga zrobiliście państwo przez te 27 lat – powiedział premier [czytaj więcej]. 

Tym trudem jest m.in. troska o rozwój duchowy przyszłych pokoleń – podkreślał prezydent Torunia Michał Zaleski.

– Coroczne spotkanie rocznicowe wyrasta w przekonaniu, że w zabieganiu o pomyślność Rzeczypospolitej, dobrobyt polskich rodzin, zawsze powinna towarzyszyć troska o rozwój duchowy kolejnych pokoleń. Tę misję Radio Maryja realizuje w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami od 27 lat – podkreślił prezydent Torunia [czytaj więcej]. 

Radio Maryja ewangelizuje i katechizuje, ukazuje bogactwo Kościoła i strzeże depozytu wiary – mówił ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej.

– Dziękujemy za wykłady, konferencje, katechezy, programy prorodzinne i uwrażliwiające na wartość życia od poczęcia do naturalnej śmierci – zaznaczył ks. bp Śmigiel [czytaj więcej]. 

Centralnym punktem dziękczynienia była uroczysta Eucharystia.

– Dziękujemy dzisiaj Bogu za Dzieła i za Ludzi Radia Maryja. I Wam – ludzie Radia Maryja – po Bożemu, z serca, dziękujemy. I prosimy Boga przez Maryję, w tajemnicy Jej Niepokalanego Serca – niech trwa i ciągle obfite owoce przynosi ten maryjny, powszechny uniwersytet duchowej i narodowej wolności i rozumności Polaków. Tak przecież te Media Maryjne nauczają – mówił ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko–kamieński.

Ks. Arcybiskup apelował dziś do polityków o prawną ochronę życia dzieci poczętych. [czytaj więcej] W Sejmie od roku bowiem czeka na rozpatrzenie obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”.

Kochani politycy polscy, nie patrzcie na daleki świat, który stoi na granicy szaleństwa. Bądźcie po Bożemu rozumni i wolni. I miejcie serce. Bądźcie po Bożemu rozumni i wolni. I miejcie serce. Bądźcie wdzięczni, politycy polscy, że jeszcze dochodzi do Was prośba wielu serc o ratowanie serc dzieci. Polskich dzieci. Jeśli nie będzie Waszej odpowiedzi serca – zaniknie też ta prośba serc. Albo przyjdą na Wasze miejsce inni, mający serce, albo zabite zostanie serce narodu. A wtedy może już zapaść cisza. Zabijanie polskich serc to zabijanie Polski – wskazał metropolita szczecińsko-kamieński.

Działalność Radia Maryja ściśle wpisuje się w misję zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela – podkreślał prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów o. Janusz Sok CSsR. Bo redemptoryści to apostołowie nawrócenia, szukający nowych dróg do głoszenia Ewangelii. Docieranie z nią do poranionych, ubogich i samotnych – tak właśnie działa Radio Maryja.

– Jakże pięknie to współgra z tym wszystkim, co Ojcowie Redemptoryści wraz ze świeckimi współpracownikami czynią w Radiu Maryja od lat. Bardzo wszystkim Wam dziękuję (…) za to, że właśnie takiego ducha – ducha nadziei, gorliwości, wiary i miłości można w radiu usłyszeć i wyczuć – mówił o. Janusz Sok CSsR [czytaj więcej]. 

A wszystko to w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj