27 czerwca dodatkowe posiedzenie Sejmu

W najbliższą środę, 27 czerwca, odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Taka decyzja zapadła podczas dzisiejszych spotkań Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów. Strona rządowa zasygnalizowała wcześniej potrzebę podjęcia pilnych prac legislacyjnych.

Wśród kwestii, którymi w trybie nadzwyczajnym mieliby zająć się posłowie, są m.in. zmiany w przepisach związane z serią pożarów składowisk odpadów. O dodatkowym posiedzeniu poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

– Wczoraj wpłynęło pismo pana premiera o uruchomienie procedur parlamentarnych, m.in. w związku z ustawą śmieciową. Dziś odbyły się Prezydium Sejmu, a potem Konwent Seniorów. Prezydium Sejmu ustaliło, że odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu. Rozpocznie się w środę o godz. 10. Te ustawy będą procedowane na posiedzeniu plenarnym. Na razie jest taki plan, żeby było jednodniowe, chyba że Ministerstwo Środowiska przekaże nam informację, że komisje mogłyby się zebrać tego samego dnia i przygotować sprawozdania. Wtedy być może mógłby być drugi dzień, kolejne czytanie. Ale to będziemy wiedzieć w środę – poinformował Ryszard Terlecki.

Wcześniej Komitet Stały Rady Ministrów poinformował, że został przyjęty projekt nowelizacji ustawy o odpadach oraz projekt nowelizacji ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska przygotowane przez resort środowiska. Wczoraj oba projekty zostały przyjęte w trybie obiegowym przez rząd i skierowane w trybie pilnym do Sejmu. Według resortu środowiska mają one ukrócić nieprawidłowości w gospodarce odpadowej w Polsce.

Niewykluczone, że podczas dodatkowego posiedzenia Sejm zajmie się również projektem dotyczącym suszy, jeśli wpłynąłby on do Sejmu.

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl