19 osób poszkodowanych w wypadku autobusu w Gdyni. Nie ma ciężko rannych

19 osób zostało poszkodowanych w wypadku miejskiego autobusu, który w poniedziałek rano przewrócił się na bok w Gdyni na leśnym odcinku ul. Sopockiej. Przewrócony pojazd tarasuje jezdnię. Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło około godz. 10.20. Wstępnie rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Łukasz Płusa informował o dwóch osobach ciężko rannych. Najnowsze podane przez niego informacje, potwierdzone także przez rzecznika prasowego gdyńskiej policji Krzysztofa Kuśmierczyka, mówią o 19 poszkodowanych. Osoby te przewieziono do szpitali.

Jak wyjaśnił Łukasz Płusa, z informacji służb medycznych wynika, że – wbrew wcześniejszym informacjom – wśród poszkodowanych nie ma osób ciężko rannych.

„Poszkodowani doznali najczęściej potłuczeń, zadrapań itp.” – powiedział PAP Łukasz Płusa.

Dodał, że ul. Sopocka jest całkowicie zablokowana, a na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej.

Kuśmierczyk poinformował, że na miejscu są też prokurator i policjanci, którzy będą ustalać przyczynę wypadku. „W tej chwili nie jest ona jeszcze znana. Kierowca autobusu z niewyjaśnionych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, najechał na przydrożną skarpę i pojazd przewrócił się na bok” – powiedział PAP Kuśmierczyk.

PAP/RIRM

drukuj