fot. PAP/Jerzy Ochoński

W Gdyni oszustki, udając pracownice wodociągów i administracji, ukradły seniorce 30 tys. złotych

Gdyńska policja poszukuje dwóch oszustek, które podając się za pracownice wodociągów i administracji, ukradły z mieszkania seniorki 30 tys. złotych.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Jolanta Grunert poinformowała, że ofiarą oszustek padła 88-letnia kobieta, która straciła trzymane w domu 30 tys. złotych. [czytaj więcej]

„Około godz. 10 do mieszkania seniorki przyszły dwie kobiety i przedstawiły się jako pracownice wodociągów oraz spółdzielni mieszkaniowej” – dodała Jolanta Grunert.

Oszustki poinformowały 88-latkę, że muszą sprawdzić wodomierze i cały czas odwracały rozmową uwagę domowników.

Po wizycie oszustek seniorka wraz z mężem zorientowali się, że zginęło im ponad 30 tys. złotych.

Pokrzywdzeni poinformowali o kradzieży policję, która poszukuje dwóch kobiet.

„Pamiętajmy, że oszuści zawsze wykorzystują łatwowierność seniorów i nie cofną się przed żadną okazją zdobycia pieniędzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy powiadomić policję” – apeluje gdyńska policjantka.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl