Festiwal żeglarski w Gdyni

Już po raz 9. w Gdyni odbywają się Targi Sportów Wodnych i Festiwal Żeglarski. W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu można znaleźć produkty polskich firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową, a także wiele innych atrakcji dla miłośników żaglówek.

Żeglarstwo to elitarne hobby, które z roku na rok zdobywa coraz więcej sympatyków. Firmy zajmujące się produkcją jachtów oferują bogaty wachlarz usług.

– Jacht może być wyposażony w bardzo podstawowe systemy, jak również np.  w super lodówki. Oczywiście to wszystko jest zasilone przez akumulatory, generatory prądu. Coraz bardziej rozwijają się infrastruktury nabrzeżne, więc mamy gdzie dopłynąć jachtem – powiedziała Dorota Dajkowska z firmy Marine Works Gdańsk.

Ciekawy jest także system zabezpieczeń i nawigacji. Są autopiloty, radary, kamery cofania, kamery w silnikach, gadżety z opuszczanymi drzwiami, garaże, gdzie można chować skutery,

Jak powiedziała Dorota Dajkowska coraz więcej rodzin decyduje się na kupno własnego jachtu, wybór jest duży – od małych łódek spacerowych, motorowych, średnich jednostek żaglowych, po bardzo duże jednostki morskie.

Aleksandra Brzozowska z Firma Galeon zwraca uwagę, że polskie jachty podbijają rynek nie tylko europejski, ale i światowy. Pływają w Chinach i w Afryce Południowej, ale przede wszystkim w Europie oraz Rosji.

 

TV Trwam News

drukuj