fot. PAP/Marcin Gadomski

Marynarka Wojenna otrzyma trzy fregaty „Miecznik”

W Gdyni podpisano dziś umowy na dostawę 3 okrętów „Miecznik” dla Marynarki Wojennej. W uroczystości na terenie Stoczni Wojennej wziął udział minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak.

Stronami umowy dot. dostawy trzech okrętów typu „Miecznik” jest Inspektorat Uzbrojenia oraz Konsorcjum PGZ-Miecznik. Marynarka Wojenna ma otrzymać 3 fregaty wyposażone w nowoczesne systemy radiolokacyjne, artyleryjskie i rakietowe.

Nowe fregaty będą realizować szeroki zakres zadań na polskich obszarach morskich i we współpracy z sojusznikami w ramach wspólnych misji, operacji i ćwiczeń.

Minister Mariusz Błaszczak wskazał, że fregaty będą znaczna siłą na Bałtyku.

– To będą jednostki, których siłę rażenia – każdej z osobna – można będzie przyrównać do dywizjonu ogniowego morskiej jednostki rakietowej, a siłę zapewnienia bezpieczeństwa, osłony, obrony przeciwlotniczej, przeciwrakietowej do baterii Patriot. To będą okręty, które będą stanowić znaczą siłę na Bałtyku – powiedział Mariusz Błaszczak.

Kontrakt stanowi największe w historii zamówienie dla krajowego przemysłu obronnego. Pierwszy okręt ma zostać zwodowany za 4 lata.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl