fot. Monika Tomaszek

1,5 % podatku na edukację i patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży

Do końca kwietnia podatnicy, rozliczając PIT za ubiegły rok, mogą przekazać część podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Jedną z nich jest Fundacja „Nasza Przyszłość”, która wspiera duchowy i intelektualny rozwój dzieci oraz młodzieży.

Głównym celem Fundacji „Nasza Przyszłość” jest edukacja historyczna i kulturalna. Do tej pory dzięki środkom z 1,5 % podatku wielu młodych uczestniczyło w warsztatach medialnych. Sfinansowano też produkcję filmu „Nędzarz i Madame” o św. bracie Albercie.

Fundacja „Nasza Przyszłość” prowadzi również wydawnictwo. Jej dyrektor Szymon Cieślar wskazuje, że te środki pomagają kształtować w duchu patriotycznym przyszłe pokolenia oraz upowszechniać dziedzictwo narodowe i polską kulturę. [czytaj więcej]

– Szerokie pole oddziaływania jest możliwe dzięki zaangażowaniu wielu ludzi oraz przekazaniu 1,5 % podatku. Widzimy dzisiaj szczególną potrzebę kształcenia i wychowania młodzieży w duchu wartości katolickich. Gest przekazania 1,5 % podatku może w tym niezmiernie pomóc. Warsztaty medialne oraz turnusy dla młodzieży w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu są możliwe dzięki temu, że 1,5 % podatku trafia do Fundacji „Nasza Przyszłość” – zaznaczył Szymon Cieślar.

Aby wspomóc organizację pożytku publicznego wystarczy w odpowiedniej rubryce PIT-u wpisać numer KRS i wyliczoną wcześniej kwotę 1,5 proc. podatku. Numer Fundacji Nasza Przyszłość można znaleźć m.in. na naszej stronie internetowej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl