PAP/Darek Delmanowicz

1,5 mln uchodźców z Ukrainy dotarło do Polski

Liczba uchodźców z Ukrainy, którzy dotarli do Polski, przekroczyła półtora miliona – przekazał minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński. O działaniach podejmowanych przez rząd informował wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Paweł Szefernaker.

Minister Mariusz Kamiński wskazał, że powinniśmy zorganizować pomoc dla wszystkich uchodźców wojennych z Ukrainy. [czytaj więcej] 

– Musimy w sposób uporządkowany, zorganizowany, humanitarny zorganizować pomoc dla wszystkich uchodźców wojennych z Ukrainy na terenie całej Europy. (…) Mamy roboczy kontakt z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Niemiec, z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Francji. (…) Nie mówimy o żadnych kwotach. Nie interesuje nas, czy jakieś państwo deklaruje, że przyjmie 5 tys. uchodźców czy 50 tys. uchodźców. Jeżeli uchodźca wojenny z Ukrainy deklaruje chęć wyjazdu do Hiszpanii, to naszą rolą jest przekazanie go tam w sposób szybki, czego on oczekuje – powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński.

https://twitter.com/Kaminski_M_/status/1501984586762493967

Wiceminister Paweł Szefernaker zaznaczył, że w poniedziałek rozpocznie się  proces rejestracji obywateli Ukrainy.

– Jest decyzja o tym, że już na wszystkich dworcach wojewódzkich miastach w Polsce koordynację przejmuje Państwowa Straż Pożarna. (…) Działania samorządów będą sfinansowane z budżetu państwa. (…) Przygotowujemy się na proces rejestracji obywateli Ukrainy. Proces ten rozpocznie się od poniedziałku (w związku z wejściem w życie w niedzielę ustawy). Od poniedziałku wszystkie samorządy w Polsce będą mogły u siebie już taki proces przygotowywać – tłumaczył Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1502277539422777357

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl