fot. PAP/Rafał Guz

13 lipca komisja weryfikacyjna zbada sprawę Chmielnej 70

13 lipca komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji zbada sprawę działek pod dawnym adresem Chmielna 70. To właśnie od ujawienia nieprawidłowości przy przejęciu nieruchomości obok Pałacu Kultury i Nauki rozpoczęła się afera reprywatyzacyjna.

Na rozprawę jako strony wezwano beneficjentów decyzji, w tym
Marzenę K. oraz – po raz kolejny – prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz–Waltz.

Na ostatnim posiedzeniu niejawnym zapadła decyzja, że komisja zwróci się do CBA i ABW o informację, czy te służby prowadziły postępowania w sprawach reprywatyzacyjnych dotyczące nieruchomości warszawskich – mówi zasiadający w komisji weryfikacyjnej mec. Sebastian Kaleta.

Podczas przesłuchań komisji, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu, świadkowie mówili o tym, że były kontakty ze służbami w sprawie możliwych nieprawidłowości przy reprywatyzacji. Wszyscy natomiast wiemy, że nie było konkretnych działań w okresie rządów PO-PSL. Poprosimy szefów ABW i CBA, by przedstawili komisji weryfikacyjnej informacje o tym, czy byli informowani przez ratusz o możliwych nieprawidłowościach i jakie czynności te służby podejmowały w związku z ewentualnymi informacjami dot. nieprawidłowości przy reprywatyzacji w Warszawie – wskazuje mec. Sebastian Kaleta.

Z kolei na rozprawie w dniu 25 lipca komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji zajmie się nieruchomością przy ul. Siennej 29. Także w tym przypadku jako stronę wezwano na posiedzenie prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz–Waltz.

Decyzję ws. działek Chmielna 70 i Sienna 29 komisja wyda najprawdopodobniej na początku sierpnia.

 

RIRM

drukuj