Niejawne posiedzenie komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich

Na niejawnym posiedzeniu zbierze się dziś komisja ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Następnie zaplanowano ogłoszenie decyzji ws. nieruchomości przy ul. Krakowskie Przedmieście 35, ul. Królewskiej 39 oraz Odolańskiej 7.

W postępowaniu dekretowym dot. nieruchomości Krakowskie Przedmieście 35 pojawia się m.in. nazwisko warszawskiego handlarza roszczeń Marka Mossakowskiego. Nabył on część roszczeń za kwotę 500 zł.

Kontrowersje budzą też działania, jakie Mossakowski i Hubert Massalski podjęli wobec mieszkańców kamienicy – powiedział poseł Paweł Lisiecki z komisji weryfikacyjnej.

Co ciekawe, przy Krakowskim Przedmieściu 35 jako lokator komunalny mieszkał sam Marek Mossakowski. Tutaj w grę wchodzi kwestia czyszczenia kamienicy. Przy innych adresach, tj. Królewska 39, mamy sytuację, że jest to w dniu dzisiejszym chodnik i trawnik. Bardzo dobra lokalizacja, bo to jest róg ulicy Marszałkowskiej i Królewskiej – miejsce z bardzo dużym potencjałem, jeżeli chodzi o inwestycje. Osobą, która próbowała przejąć tę nieruchomość, był Maciej M., wraz ze swoim adwokatem – Andrzejem M. Oni trafili nawet do spadkobiercy. Spadkobierca nie chciał im tego jednak sprzedać. Oni wymyślili sobie tzw. kuratorów z Karaibów – wskazał Paweł Lisiecki.

W przypadku adresu Odolańska 7 wątpliwości komisji budzi kwestia jej zwrotu na podstawie dekretu Bieruta, gdyż mieścił się tam urząd publiczny.

Co więcej, dziś na posiedzeniu poruszona zostanie kwestia odszkodowań i zadośćuczynień dla lokatorów oraz sprawa ukarania Huberta Massalskiego za jego działalność dot. Krakowskiego Przedmieścia 35.

Z kolei w najbliższy czwartek zaplanowano ogólne posiedzenie komisji, w tym przesłuchania kolejnych świadków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl