fot. PAP/Tomasz Gzell

Trwa posiedzenie komisji weryfikacyjnej

W Warszawie trwa posiedzenie komisji weryfikacyjnej w sprawie ulicy Siennej 29. Na rozprawę jako świadkowie zostali wezwani m.in. byli pracownicy warszawskiego Ratusza, natomiast jako strony czterej spadkobiercy oraz prezydent Warszawy.

Skupimy się m.in. na kwestiach uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego działki, a także jak do tego doszło – mówi poseł Paweł Lisiecki, członek komisji reprywatyzacyjnej.

– Czy osoby, które były beneficjentami zwrotu nieruchomości tj. działki przy Siennej 29 wpływały w jakiś sposób na to, aby miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wyglądał tak jak obecnie. Kolejna rzecz jest związana z kuratorami, bo okazuje się, że przy tej działce był ustanowiony kurator – jak się później okazało – na rzecz osób zmarłych. Kurator nie powinien być ustanowiony przez sędziów. Uzyskał on zgodę sądu na zbycie praw i roszczeń za osobę zmarłą na rzecz innych osób, za naprawdę śmieszną kwotę w porównaniu do wartości tej nieruchomości – podkreśla poseł Paweł Lisiecki.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz -Waltz wielokrotnie zapowiadała, że nie stawi się przed komisją i konsekwentnie wysyła na przesłuchania swoich pełnomocników.

Komisja weryfikacyjna to pokłosie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.  Obecnie trwa 175 postępowań prokuratorskich.

RIRM

drukuj