J. Krajewski: HGW unika odpowiedzialności za aferę reprywatyzacyjną

Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za reprywatyzację, podał się do dymisji. Nowym zastępcą prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz został Witold Pahl. Hanna Gronkiewicz-Waltz  odwołała też wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza. Jego kompetencje zostaną przekazane do wiceprezydenta Michała Olszewskiego.

Jarosław Jóźwiak w oświadczeniu stwierdził, że stał się zakładnikiem walki politycznej wymierzonej przeciw prezydent stolicy Hannie Gronkiewicz-Waltz.

Wcześniej Hanna Gronkiewicz-Waltz zwolniła dyscyplinarnie dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Marcina Bajkę.

Obecna prezydent Warszawy chce uciec przed osobistą odpowiedzialnością za aferę, a powinna podać się do dymisji – mówi poseł Jarosław Krajewski, były przewodniczący radnych PiS w radzie m. st. Warszawy.

– Pamiętajmy o tym, że przez kilka lat Hanna Gronkiewicz-Waltz bezpośrednio nadzorowała biuro gospodarki nieruchomościami. Ten nadzór powinien mieć też wymierny efekt. W innym przypadku możemy wskazywać na niedopełnienie obowiązków lub zaniechanie. Oczywiście, czy będzie to miało wymiar odpowiedzialności politycznej, bo nie ulega wątpliwości, że odpowiedzialność polityczna spoczywa na Hannie Gronkiewicz-Waltz, ale bardzo ważne jest oczekiwanie na efekt pracy prokuratury CBA, które badają kwestie z tą złodziejską reprywatyzacją w Warszawie – wskazał Jarosław Krajewski.

Sprawą warszawskich reprywatyzacji zajmują się obecnie trzy zespoły prokuratorskie: w prokuraturze regionalnej we Wrocławiu, Warszawie oraz Prokuraturze Krajowej.

Tymczasem do ratusza trafił wniosek stowarzyszenia „Oburzeni” o rozpisanie referendum ws. odwołania prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj