12 ofiar ataku moździerzowego na szkołę w Damaszku

Co najmniej 12 osób zginęło, a 50 zostało rannych w ataku moździerzowym, którego celem były m.in. budynki szkolne w centrum stolicy Syrii, Damaszku – poinformowała agencja prasowa Sana.

„Terroryści wystrzelili cztery pociski moździerzowe w kierunku dzielnicy Szaghur w Damaszku, zabijając 12 obywateli i raniąc 50 osób” – podała Sana. Dzielnica Szaghur zamieszkana jest głównie przez szyitów. Sana dodała, że dwa pociski spadły na zespół szkół Badr el-Dina Huseiniego, gdzie według mieszkańców uczęszczają uczniowie szkoły podstawowej i średniej.

Władze w Damaszku terrorystami nazywają głównie sunnickich rebeliantów, którzy dążą do obalenia prezydenta Syrii Baszara el-Asada. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało o 17 zabitych i kilkunastu rannych, w tym 14 w stanie krytycznym. Żołnierze syryjskiej armii rządowej wyparli rebeliantów z ich bastionów wokół stolicy.

Jednak mieszkańcy twierdzą, że w ostatnich tygodniach przeciwnicy władz zwiększyli liczbę ataków rakietowych i moździerzowych na centrum Damaszku. Do najnowszego ataku doszło dzień po złożeniu przez Asada swej oficjalnej kandydatury na urząd szefa państwa.

Wybory prezydenckie odbędą się 3 czerwca; Asad ubiega się o trzecią z rzędu kadencję. Według agencji Reutera, składając swą kandydaturę, Asad odrzucił apele przeciwników o ustąpienie ze stanowiska. Jego odejście miałoby być częścią politycznego rozwiązania konfliktu w Syrii, który trwa od trzech lat i pochłonął 150 tys. ofiar.

PAP

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl