Obserwatorium: prorządowe siły w Syrii ewakuują lotniska i bazy

Prorządowe siły w Syrii ewakuują główne lotniska i bazy lotnicze z powodu możliwości przeprowadzenia nalotów przez Stany Zjednoczone – poinformowało w środę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Agencji Reutera nie udało się uzyskać komentarza syryjskiej armii w tej sprawie.

Z kolei Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol) poinformowała rano, że Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) zaleciła ostrożność podczas lotów w pobliżu Syrii w najbliższych dniach z powodu możliwych działań wojskowych przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada.

EASA wydała specjalne ostrzeżenie, zalecając liniom lotniczym wzięcie pod uwagę możliwość ataków z powietrza w Syrii. EASA napisała, że należy dokładnie rozważyć loty „ze względu na możliwość dokonania w Syrii nalotów z powietrza z użyciem pocisków powietrze-ziemia i/lub pocisków manewrujących w ciągu następnych 72 godzin, a także z uwagi na możliwość zakłóceń w działaniu urządzeń do nawigacji radiowej”.

Prezydent USA Donald Trump napisał w środę na Twitterze, że Rosja powinna się przygotować na wystrzelenie przez USA pocisków w kierunku Syrii w odpowiedzi na atak chemiczny w Dumie. Według Trumpa władze w Moskwie nie powinny współpracować z reżimem Asada, który jego zdaniem zabija swoich ludzi przy użyciu broni chemicznej.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potępiła w środę domniemany sobotni atak chemiczny na szpital w mieście Duma we Wschodniej Gucie koło Damaszku. Poinformowała, że 43 osoby zginęły z powodu „objawów, jakie powoduje ekspozycja na toksyczne substancje chemiczne”. Takie objawy miało też ponad 500 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl