By See File history below for details.For further informations, see also: en:Syrian Arab Republic and the en:United Arab Republic. - Syria Permanent Mission to the United Nations;FOTWBASED ON THIS CONSTRUCTION SHEET:, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=448257

Syria: 15 cywilów zginęło w rosyjskich nalotach na północnym zachodzie

Co najmniej 15 cywilów, w tym jedno dziecko, zginęło dziś w rosyjskich atakach z powietrza w prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii – poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Organizacja, która na miejscu w Syrii dysponuje siatką własnych informatorów, sprecyzowała, że ataki zostały przeprowadzone w nocy na strefę pod miastem Maaret Misrin, gdzie zgromadzili się syryjscy uchodźcy.

W wyniku nalotów zawaliły się dwa duże jednopiętrowe budynki. Według Syryjskiego Obserwatorium bilans ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ wielu rannych znajduje się w stanie krytycznym.

Prowincja Idlib była do niedawna ostatnim bastionem rebeliantów, jednak wspierane przez rosyjskie lotnictwo siły syryjskie opanowują kolejne jej części, wypierając bojowników i zmuszając ludność cywilną do opuszczenia domów. Ostatnie postępy wojsk prezydenta Syrii Baszara el-Asada spowodowały masowy exodus ludności. Ocenia się, że liczba uchodźców z Idlibu przekroczyła już milion.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl