fot. flickr.com

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Trwają przygotowania do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wkrótce dwuletni program przygotowań obchodów przedstawi kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to bez wątpienia wyjątkowe wydarzenie. Będziemy ją obchodzić 11 listopada 2018 roku. Już teraz trwają przygotowania do obchodów – zaznacza Wojciech Kolarski, minister w kancelarii prezydenta RP który dodaje, że obchody mają stać się swoistym impulsem do budowania wspólnoty.

– Dwa tysiące osiemnasty rok to setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym pod koniec roku powstanie dwuletni program. Myślę, że to jest właściwy czas, by te obchody stały się wydarzeniem, które aktywizuje szerokie rzesze obywateli i wciąga duże grupy społeczne – mówi Wojciech Kolarski.

Kolarski jest zdania, że rocznica stulecia odzyskania niepodległości jest doskonałym pretekstem do zaprezentowania naszych osiągnięć, do refleksji nad naszą współczesną historią, nad osiągnięciami kultury polskiej. Tym samym do debaty nad naszą tożsamością, nad tym, kim dzisiaj jesteśmy i z całą pewnością ta wiedza pomoże nam odbudować wspólnotę, która jest celem prezydentury Andrzeja Dudy.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj