10. Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

11 lipca do stóp Matki Bożej Częstochowskiej dotarła 10. Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa. Uczestnicy pielgrzymki przyłączyli się w niedzielę do radosnego świętowania wraz z pielgrzymami XXIV Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

Eucharystię dla rowerowych pielgrzymów sprawował w sobotę na Szczycie bp. Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej. Jak podkreślał, wiara jest rzeczywistością, która nie pozostawia nas w jednym miejscu, a jej wydźwiękiem jest właśnie pielgrzymka.

–  Nie może człowiek stać w jednym miejscu. Wiara inspiruje nas, prowadzi do tego, żeby być bliżej Boga, prowadzi ku Bogu i tą rzeczywistość Bożą przez wiarę uwewnętrzniamy, nosimy ją w swoim sercu, rzeczywistość też związaną z Maryjnością, przez wiarę nosimy w sobie obraz Matki Bożej. Ona jest bliska naszemu sercu właśnie przez wiarę – mówił podczas homilii bp Łukasz Buzun.

Słowo do Rodziny Radia Maryja i rowerowych pielgrzymów skierował ks. abp Andrzej Dzięga – metropolita szczecińsko-kamieński.

Od lat pielgrzymka Rodziny Radia Maryja w ostatnim swoim akordzie łączy się z wjazdem na Jasną Górę największej polskiej rowerowej pielgrzymki od Szczecina na Jasną Górę. Pozdrawiam waz ze Szczytu Jasnej Góry. Bardzo wam gorąco dziękuję za podjęcie tego trudu i za intencje, które mieliście w sercach – mówił do pielgrzymów ks. abp Andrzej Dzięga.

W tym roku w skład Ogólnopolskiej Pielgrzymki weszły grupy z następujących miejscowości: Rzepin, Radom i Radom Akcja Katolicka, Poznań, Chrzanów, Kruszwica, Jasło, Nysa, Świdnica, Myślenice, Międzyrzec Podlaski, Tychy, Łaskarzew, Żelechów, Chełm, Włodawa, Sulbin, Poręby, Sokół Radlin, Szydłowiec, Bytom, Chorzów, Cyprzanów, Rybnik, Zwoleń, Sokołów Małopolski, Konstancin Jeziorna, Opole, Piaseczno, Przyrów, Głuchołazy, Domanice, Radomsko, Myszków, Katowice, Mikołów, Tarnowskie Góry, Gliwice, Sosnowiec oraz grupa z diec. szczecińsko-kamieńskiej.

RIRM

drukuj