fot. Szymon Cieślar

Telegram Rodziny Radia Maryja do Ojca Świętego Franciszka

„Dzisiaj, stojąc przed Panią Jasnogórską, wyrażamy wdzięczność za Radio Maryja i Telewizję Trwam – te wyjątkowe środki społecznego komunikowania się dane nam na trudny czas pokonywania przez Polskę <<wirażu dziejów>>”.

***

Wasza Świątobliwość, najukochańszy Ojcze Święty,

po raz dwudziesty czwarty Rodzina Radia Maryja przybyła do duchowej stolicy Polski, aby pod przewodnictwem pasterzy Kościoła, podziękować Maryi Królowej Polski za jej opiekę nad Radiem Maryja, Telewizją Trwam i wszystkimi dziełami ewangelizacyjnymi, które w klimacie stworzonym przez Warszawską Prowincję Ojców Redemptorystów powstawały i służą Panu Bogu, Kościołowi i naszej Ojczyźnie – Polsce.

Hasłem tegorocznego pielgrzymowania są słowa zaczerpnięte z wypowiedzi Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia: „Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę, Polskę zawsze wierną”. Pielgrzymujemy do Pani Jasnogórskiej w czasie, kiedy kończy się podróż apostolska Waszej Świątobliwości do Ekwadoru, Boliwii i Paragwaju. Przez cały czas Twego Ojcze Święty pielgrzymowania mogliśmy poznawać wiernie i w całości przekazywane przesłanie, głoszone przez Piotra naszych czasów. Umożliwiały nam to transmisje bezpośrednie, z racji pielgrzymki papieskiej, przekazywane do Polski przez Radio Maryja i Telewizję Trwam.

Dzisiaj, stojąc przed Panią Jasnogórską, wyrażamy wdzięczność za Radio Maryja i Telewizję Trwam – te wyjątkowe środki społecznego komunikowania się dane nam na trudny czas pokonywania przez Polskę „wirażu dziejów”.

Najukochańszy Ojcze Święty, zapewniając o naszej codziennie zanoszonej do Pana Boga modlitwie we wszystkich Twoich intencjach. Pozostajemy z synowskim oddaniem.

Częstochowa, dnia 12 lipca 2015 r.       


 

Audio MP3

Pobierz

drukuj