1 maja pod znakiem kampanii do PE

W tym roku 1 maja upłynął pod znakiem kampanii do europarlamentu i 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Rząd – jak tylko może – mówi o zyskach z akcesji,  nie wspominając o stratach.

10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Donald Tusk świętował na pikniku rodzinnym w Elblągu. Urodzinowy tort pokroił z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Na elbląskie uroczystości nie został zaproszony prezydent Miasta Jerzy Wilk.

Jerzy Wilk, jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości  z zeszłym roku, wygrał przedterminowe wybory na prezydenta, pokonał w nich przedstawicielkę  Platformy Obywatelskiej.

W Elblągu premier kroił tort, w Warszawie Prezydent świętował w łazienkach Królewskich, wcześniej w Pałacu Prezydenckim wręczał odznaczenia zasłużonym dla budowania i umacniania integracji europejskiej.

Tego entuzjazmu rządzących nie podzielają środowiska narodowe. Te pikietowały przed siedzibą przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie.

– To najlepsze miejsce gdzie możemy wyrazić to, co myślimy o 10-ciu latach Polski w UE. Naszym zdaniem bilans wygląda negatywnie. Przyszliśmy tu żeby oddać flagi unijne, które były zdejmowane w ostatnich dniach z gmachów polskiej administracji – powiedział Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego.

Ruch Narodowy obecny był również na placu Zbawiciela w Warszawie, na którym po raz kolejny miasto odbudowało tęczę – symbol środowisk gejowskich. Dziś w stronę tęczy poleciały jajka. „Strzelcy” zostali wylegitymowani przez policję.

Bez wątpienia kampania do wyborów Parlamentu Europejskiego zdominowała 10. rocznicę wstąpienia Polski do europejskiej wspólnoty. Gościem specjalnym na tym wiecu był przewodniczący Parlamentu Europejskiego, socjalista Martin Schulz.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził ziemię radomską. Przedstawił 21 postulatów, po których realizacji Polska będzie lepsza dla obywateli.

Poza tym Prawo i Sprawiedliwość postuluje powstanie narodowego programu zatrudnienia, zmiany w kodeksie pracy, obronę interesów polskich rolników, finansowanie służby zdrowia z budżetu, likwidację NFZ, dodatki w wysokości 500 złotych na drugie i kolejne dziecko, oraz odejście od rządowej reformy emerytalnej.

 

 

TV Trwam News 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl