fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej

Ulicami Katowic przejdzie Droga Krzyżowa w intencji pokoju na Ukrainie

Tegoroczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami stolicy Górnego Śląska odbędzie się 8 kwietnia 2022 roku, w piątek, przed Niedzielą Palmową – poinformowała archidiecezja katowicka. Wierni będą modlić się w sposób szczególny w intencji pokoju na Ukrainie.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni „Wujek”. Następnie wierni udadzą się do katedry Chrystusa Króla ulicami: Pola, Mikołowską, Kopernika, przez Plac Miarki, Jagiellońską, Sienkiewicza, Ligonia, Plebiscytową i Powstańców. Modlitwa zakończy się w katedrze, w której do godz. 22.00 będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

„Wierni proszeni są o zabranie ze sobą świec i zniczy, które zostaną złożone pod pomnikiem św. Jana Pawła II na placu katedralnym” – przekazała archidiecezja katowicka.

Ks. abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, skierował do mieszkańców stolicy Górnego Śląska zaproszenie na Drogę Krzyżową.

„Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wracamy do sprawdzonej tradycji modlitewnej, która pomaga w duchowym przygotowaniu do obchodów Wielkiego Tygodnia, a jednocześnie jest naszym publicznym wyznaniem wiary i potwierdzeniem przynależności do Jezusa Chrystusa” napisał ks. abp Wiktor Skworc.

Ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej, poinformował, że „podczas tegorocznej Drogi Krzyżowej będziemy chcieli modlić się w sposób szczególny w intencji pokoju na Ukrainie”.

„Chcemy prosić o nawrócenie serc dla wojennych oprawców. W naszych modlitwach będziemy też pamiętać o wszystkich, którzy uciekli przed dramatem wojny i znaleźli schronienie u rodzin i w domach naszego regionu” – powiedział ks. Tomasz Wojtal.

 

ks. dr Tomasz Wojtal, rzecznik Archidiecezji Katowickiej

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl