fot. PAP/EPA

[TYLKO U NAS] W. Waszczykowski: Jesteśmy elementem batalii ideologiczno-politycznej, a większość liberalno-lewicowa Europy Zachodniej chce obalić polski konserwatywny i patriotyczny rząd

Komisja Europejska nieustannie blokuje Polsce środki z Krajowego Planu Odbudowy. Obóz rządzący zapowiedział, że rozliczy Komisję Europejską z obietnic dotyczących Krajowego Planu Odbudowy. „Wyczerpały się możliwości naszych ustępstw. Należy zmusić Komisję Europejską do przyznania się do błędu. Musimy mieć jasno sprecyzowane interesy polityczne i determinację do obrony naszej polityki” – powiedział Witold Waszczykowski, europoseł, były minister spraw zagranicznych, w poniedziałkowym programie „Polski punkt widzenia” w Telewizji Trwam.

Komisja Europejska blokuje środki z Krajowego Planu Odbudowy. Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, zapowiedział, że wyczerpała się pula ustępstw ze strony polskiej władzy.

– Po rekonstrukcji rządu premier Beaty Szydło podjęto decyzję, aby spotkać się w połowie drogi. Rząd przez kilka lat próbował kompromisowej strategii, ale im bardziej proponował kompromisowe rozwiązania, tym większe żądania wychodziły ze strony Komisji Europejskiej. Mieliśmy do czynienia z jawnymi oszustwami. (…) Komisja Europejska mnoży żądania polityczne, mam tu na myśli tzw. kamienie milowe. Wyczerpały się możliwości naszych ustępstw. Mogę powiedzieć, że na początku należało zakwestionować jakiekolwiek prawo Komisji Europejskiej do ingerencji w sfery, które nie są objęte traktatem – zwrócił uwagę były minister spraw zagranicznych.

Witold Waszczykowski podkreślił, że należy jednoznacznie zaakcentować, że Komisja Europejska nieustannie łamie prawo, a jej żądania wykraczają poza jej kompetencje.

– Nie można machnąć ręką. Trzeba w dalszym ciągu wykazywać, że to Komisja Europejska łamie prawo europejskie, że jej żądania daleko wychodzą poza traktaty. Należy zmusić Komisję Europejską do przyznania się do błędu. Jeśli nie mamy pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, to nie możemy realizować wszystkich „zielonych planów”. Nie stać nas na nie, a poza tym plany te były oparte o ideologiczne przesłanki, a nie ekonomiczne – mówił europoseł.

Witold Waszczykowski zwrócił uwagę, że Polska jest elementem walki ideologiczno-politycznej.

– Nie jesteśmy bezsilni. Musimy mieć świadomość, że jest to rywalizacja ideologiczno-polityczna. Musimy mieć jasno sprecyzowane interesy polityczne i determinację do obrony naszej polityki. (…) Nieustannie o tym mówię: jesteśmy elementem batalii ideologiczno-politycznej, a większość liberalno-lewicowa Europy Zachodniej chce obalić polski konserwatywny i patriotyczny rząd – dodał gość Telewizji Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl