fot. PAP/EPA

Trwa rosyjska agresja na Ukrainę

Rosjanie cały czas prowadzą ciężki ostrzał i ataki na zakłady metalurgiczne „Azowstal” na południowym wschodzie Ukrainy – poinformowały władze Mariupola. W środę z tych rejonów udało się ewakuować 344 osoby. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, poprosił sekretarza generalnego ONZ, António Guterresa, o pomoc w wywiezieniu rannych z zakładów „Azowstal”.

W obwodzie ługańskim w ciągu doby znaleziono ciała pięciu osób zabitych w rosyjskich ostrzałach. Wiele domów wciąż płonie. Rosjanie przeprowadzili w nocy atak rakietowy na dzielnice mieszkalne i centrum miasta Kramatorsk w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. Rannych zostało 25 osób. Rosjanie ostrzelali także centrum miasta Dniepr. Tymczasem zakończył się drugi etap ewakuacji ludności z oblężonego przez rosyjskie wojska Mariupola.

– Z miasta i dzielnic udało się ewakuować 344 osoby. Tyle osób pojechało do Zaporoża. Nasz zespół przygotowuje się do ich spotkania. Chcemy spotkać się z nimi w taki sam sposób jak z ponad 150 osobami, które zostały z powodzeniem przetransportowane z „Azowstalu”. Wszyscy otrzymają niezbędną pomoc i będą traktowani przez nasze państwo w najbardziej przychylny sposób – poinformował Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

Cywile muszą przejechać kilkaset kilometrów przez tereny opanowane przez rosyjskich żołnierzy, aby dotrzeć do Zaporoża. Mer Mariupola poinformował, że od dzisiejszego poranka Rosjanie prowadzą „bezustanny ciężki ostrzał i szturm na zakłady metalurgiczne »Azowstal« w Mariupolu”. O bezpieczeństwo ludności dba garnizon Mariupola.

Toczą się ciężkie i krwawe walki. Jestem dumny z moich żołnierzy, którzy podejmują nadludzkie wysiłki, aby powstrzymać napór wroga. Jestem wdzięczny całemu światu za kolosalne wsparcie dla garnizonu Mariupola. Nasi żołnierze na to zasługują. Sytuacja jest niezwykle trudna, ale bez względu na wszystko nadal wykonujemy rozkaz utrzymania obrony – wyjaśnił Denis Prokopenko, dowódca pułku Azow.

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, poprosił sekretarza generalnego ONZ o pomoc w wywiezieniu rannych z zakładów metalurgicznych „Azowstal” w Mariupolu. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że „od początku inwazji na Ukrainę wojska rosyjskie straciły blisko 24,7 tys. żołnierzy”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl