fot. FB/Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

Ukraina: na północy kraju zatrzymano i częściowo zniszczono kolumnę wojsk rosyjskich

Na północy Ukrainy zatrzymano i częściowo zniszczono kolumnę wojsk rosyjskich – poinformował w czwartek na Facebooku Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Na zamieszczonych na Facebooku zdjęciach widać zniszczony wojskowy sprzęt inżynieryjny, pojazd do usuwania min oraz rosyjskie wozy bojowe.

Sztab Generalny poinformował wcześniej w czwartek, że od 24 lutego, gdy rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę, zginęło 15,8 tys. żołnierzy rosyjskich. Według komunikatu siły ukraińskie zniszczyły dotąd 530 rosyjskich czołgów, 1597 transporterów opancerzonych, 280 systemów artyleryjskich, 82 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe, 47 systemów obrony przeciwlotniczej, 1033 samochody, cztery okręty, 72 cysterny z paliwem, 50 samolotów bezzałogowych, 108 samolotów i 124 śmigłowce.

Według szacunków Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) od początku wojny na Ukrainie zginęło 7-15 tys. rosyjskich żołnierzy. Liczbę tę określono na podstawie danych udostępnianych przez stronę ukraińską, informacji celowo lub przypadkowo ujawnionych przez Rosję oraz źródeł ogólnodostępnych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl