Kolejny dzień Narodowych Rekolekcji

W Kaliszu trwają rekolekcje przed zawierzeniem Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Transmisje można śledzić w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

Wstawiennictwa św. Józefa Kościół przeżywa w ważnych momentach. Św. Józef to opiekun Kościoła i Świętej Rodziny. W najbliższy czwartek w Kaliszu będzie miało miejsce zawierzenie Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. [czytaj więcej] Do tego wydarzenia przygotowują rekolekcje, które trwają obecnie w kaliskim sanktuarium. Tematem dzisiejszej konferencji było „Małżeństwo i rodzina”. Ks. Dariusz Dąbrowski zwrócił uwagę na szczególną rolę opiekuna Świętej Rodziny.

Imię Józef oznacza „Bóg pomnoży”. Każdy musi poznać swoje imię, żeby dobrze przygotować się do małżeństwa, a więc stworzyć, trwałą i mocną rodzinę, każdy musi najpierw wiedzieć, kim jest. Każdy musi odkryć i poznać prawdę o sobie, to imię to wyraża. Imię Józef oznacza „Bóg pomnoży”, bo Bóg pomnoży te wszystkie nasze sprawy, które wymagają, których nie mamy za dużo na początku, jak wyrozumiałość, cierpliwość, umiejętność dawania siebie – wskazał duchowny.

Katechezy codziennie o godz. 8.30 można wysłuchać w Radiu Maryja. Z kolei o 13.30 transmitowana jest Msza św. w Telewizji Trwam. Uroczystość zawierzenia św. Józefowi Polski i Kościoła będą transmitowane w najbliższy czwartek od godz. 16.30.

TV Trwam News

drukuj