Terminarz siatkarskich mistrzostw świata 2014
Jutrzejsze spotkanie Polaków z Serbami zainauguruje rywalizację w siatkarskich mistrzostwach świata. W ciągu 23 dni o statut najlepsze drużyny globu rywalizować będą 24 kraje. Triumfatora poznamy 21 września w katowickim Spodku.
I runda (24 kraje podzielone na 4 grupy, awans wywalczą po 4 najlepsze drużyny)
Sobota, 30.08.2014
Polska – Serbia (20.15) – Stadion Narodowy w Warszawie
Niedziela, 31.08.2014
Włochy – Iran (13.00) – Kraków Arena
Belgia – USA (16.30) – Kraków Arena
Wenezuela – Argentyna (16.30) – Hala Stulecia we Wrocławiu
Portoryko – Francja (20.15) – Kraków Arena
Kamerun – Australia (20.15) – Hala Stulecia we Wrocławiu
Poniedziałek, 01.09.2014
Brazylia – Niemcy (13.00) – Katowicki Spodek
Rosja – Kanada (13.00) – Ergo Arena w Gdańsku
Finlandia – Kuba (16.30) – Katowicki Spodek
Meksyk – Bułgaria (16.30) – Ergo Arena w Gdańsku
Korea Południowa – Tunezja (20.15) – Katowicki Spodek
Chiny – Egipt (20.15) – Ergo Arena w Gdańsku
Wtorek, 02.09.2014
Argentyna – Serbia (13.00) – Hala Stulecia we Wrocławiu
USA – Iran (13.00) – Kraków Arena
Wenezuela – Kamerun (16.30) – Hala Stulecia we Wrocławiu
Belgia – Portoryko (16.30) – Kraków Arena
Australia – Polska (20.15) – Hala Stulecia we Wrocławiu
Francja – Włochy (20.15) – Kraków Arena
Środek, 03.09.2014
Kuba – Niemcy (13.00) – Katowicki Spodek
Bułgaria – Kanada (13.00) – Ergo Arena w Gdańsku
Finlandia – Korea Południowa (16.30) – Katowicki Spodek
Meksyk – Chiny (16.30) – Ergo Arena w Gdańsku
Tunezja – Brazylia (20.15) – Katowicki Spodek
Egipt – Rosja (20.15) – Ergo Arena w Gdańsku
Czwartek, 04.09.2014
Kamerun – Argentyna (13.00) – Hala Stulecia we Wrocławiu
Portoryko – USA (13.00) – Kraków Arena
Serbia – Australia (16.30) – Hala Stulecia we Wrocławiu
Iran – Francja (16.30) – Kraków Arena
Polska – Wenezuela (20.15) – Hala Stulecia we Wrocławiu
Włochy – Belgia (20.15) – Kraków Arena
Piątek, 05.09.2014
Korea Południowa – Kuba (13.00) – Katowicki Spodek
Chiny – Bułgaria (13.00) – Ergo Arena w Gdańsku
Niemcy – Tunezja (16.30) – Katowicki Spodek
Kanada – Egipt (16.30) – Ergo Arena w Gdańsku
Brazylia – Finlandia (20.15) – Katowicki Spodek
Rosja – Meksyk (20.15) – Ergo Arena w Gdańsku
Sobota, 06.09.2014
Argentyna – Australia (13.00) – Hala Stulecia we Wrocławiu
USA – Francja (13.00) – Kraków Arena
Kuba – Tunezja (13.00) – Katowicki Spodek
Bułgaria – Egipt (13.00) – Ergo Arena w Gdańsku
Wenezuela – Serbia (16.30) – Hala Stulecia we Wrocławiu
Belgia – Iran (16.30) – Kraków Arena
Finlandia – Niemcy (16.30) – Katowicki Spodek
Meksyk – Kanada (16.30) – Ergo Arena w Gdańsku
Polska – Kamerun (20.15) – Hala Stulecia we Wrocławiu
Portoryko – Włochy (20.15) – Kraków Arena
Korea Południowa – Brazylia (20.15) – Katowicki Spodek
Chiny – Rosja (20.15) – Ergo Arena w Gdańsku
Niedziela, 07.09.2014
Australia – Wenezuela (13.00) – Hala Stulecia we Wrocławiu
Tunezja – Finlandia (13.00) – Katowicki Spodek
Egipt – Meksyk (13.00) – Ergo Arena w Gdańsku
Francja – Belgia (13.00) – Kraków Arena
Polska – Argentyna (16.30) – Hala Stulecia we Wrocławiu
Niemcy – Korea Południowa (16.30) – Katowicki Spodek
Kanada – Chiny (16.30) – Ergo Arena w Gdańsku
Iran – Portoryko (16.30) – Kraków Arena
Serbia – Kamerun (20.15) – Hala Stulecia we Wrocławiu
Brazylia – Kuba (20.15) – Katowicki Spodek
Rosja – Bułgaria (20.15) – Ergo Arena w Gdańsku
Włochy – USA (20.15) – Kraków Arena
II runda (16 krajów podzielone na 2 grupy – E i F, awans wywalczą po 3 najlepsze drużyny)
Środa, 10.09.2014
A1 – D3 (16.30) – Atlas Arena w Łodzi
A3 – D1 (16.30) – Łuczniczka w Bydgoszczy
B1 – C3 (16.30) – Katowicki Spodek
B3 – C1 (16.30) – Hala Stulecia we Wrocławiu
A2 – D4 (20.15) – Atlas Arena w Łodzi
A4 – D2 (20.15) – Łuczniczka w Bydgoszczy
B2 – C4 (20.15) – Katowicki Spodek
B4 – C2 (20.15) – Hala Stulecia we Wrocławiu
Czwartek, 11.09.2014
A1 – D4 (16.30) – Atlas Arena w Łodzi
A3 – D2 (16.30) – Łuczniczka w Bydgoszczy
B1 – C4 (16.30) – Katowicki Spodek
B3 – C2 (16.30) – Hala Stulecia we Wrocławiu
A2 – D3 (20.15) – Atlas Arena w Łodzi
A4 – D1 (20.15) – Łuczniczka w Bydgoszczy
B2 – C3 (20.15) – Katowicki Spodek
B4 – C1 (20.15) – Hala Stulecia we Wrocławiu
Sobota, 13.09.2014
A1 – D2 (16.30) – Atlas Arena w Łodzi
A3 – D4 (16.30) – Łuczniczka w Bydgoszczy
B1 – C2 (16.30) – Katowicki Spodek
B3 – C4 (16.30) – Hala Stulecia we Wrocławiu
A2 – D1 (20.15) – Atlas Arena w Łodzi
A4 – D3 (20.15) – Łuczniczka w Bydgoszczy
B2 – C1 (20.15) – Katowicki Spodek
B4 – C3 (20.15) – Hala Stulecia we Wrocławiu
Niedziela, 14.09.2014
A1 – D1 (16.30) – Atlas Arena w Łodzi
A3 – D3 (16.30) – Łuczniczka w Bydgoszczy
B1 – C1 (16.30) – Katowicki Spodek
B3 – C3 (16.30) – Hala Stulecia we Wrocławiu
A2 – D2 (20.15) – Atlas Arena w Łodzi
A4 – D4 (20.15) – Łuczniczka w Bydgoszczy
B2 – C2 (20.15) – Katowicki Spodek
B4 – C4 (20.15) – Hala Stulecia we Wrocławiu
III runda (6 krajów podzielone na 2 grupy – G i H, awans do półfinałów wywalczą po 2 najlepsze drużyny)
Wtorek, 16.09.2014
F1 – E2/F2 (20.15) – Katowicki Spodek
E1 – E2/F2 (20.15) – Atlas Arena w Łodzi
Środa, 17.09.2014
E2/F2 – E3/F3 (20.15) – Katowicki Spodek
E2/F2 – E3/F3 (20.15) – Atlas Arena w Łodzi
Czwartek, 18.09.2014
F1 – E3/F3 (20.15) – Katowicki Spodek
E1 – E3/F3 (20.15) – Atlas Arena w Łodzi
Mecz o 5. miejsce
Sobota, 20.09.2014
G3 – H3 (13.30) – Atlas Arena w Łodzi
Półfinały
Sobota, 20.09.2014
G1 – H2 (16.30) – Katowicki Spodek
G2 – H1 (20.15) – Katowicki Spodek
Mecz o brązowy medal
Niedziela, 21.09.2014
Przegrani półfinałów (16.30) – Katowicki Spodek
Finał
Niedziela, 21.09.2014
Wygrani półfinałów (20.15) – Katowicki Spodek
Sport/RIRM