Świnoujście: mieszkańcy bez ogrzewania i ciepłej wody

Około 70 proc. mieszkańców Świnoujścia (Zachodniopomorskie) nie ma ogrzewania ani ciepłej wody po nocnej przerwie w dostawie prądu w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Na razie nie wiadomo, kiedy awaria zostanie usunięta.

Do awarii doszło z powodu braku dostawy energii elektrycznej do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu.

„W nocy nastąpiło zatrzymanie ciepłowni miejskiej. Wszystkie służby pracują nad tym, żeby przywrócić dostawę ciepła” – powiedziała PAP w środę Agnieszka Otocka z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu. Dodała, że woda jest obecnie wtłaczana do sieci, a gdy zakończy się ten etap, zostanie uruchomiona ciepłownia miejska.

Jak przewiduje PEC, wznowienie dostawy ciepła do wszystkich odbiorców prawdopodobnie nie nastąpi przed godz. 15.00 w środę.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp.z o.o. jest głównym dostawcą energii cieplnej w Świnoujściu. Zaopatruje w ciepło blisko 70 proc. mieszkańców miasta.

Przedsiębiorstwo ma jedną ciepłownię, zlokalizowaną w pobliżu centrum miasta. System ciepłowniczy Świnoujścia działa z wykorzystaniem wody.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl