fot. pixabay.com

Rada Polityki Pieniężnej najprawdopodobniej nie zmieni wysokości stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej na rozpoczynającym się dziś dwudniowym posiedzeniu zdecyduje o wysokości stóp procentowych w Polsce. Poziom tego parametru wpływa m.in. na oprocentowanie kredytów w złotych.

Rozpoczyna się dziś dwudniowe posiedzenie RPP, na którym jej członkowie zdecydują o wysokości stóp procentowych w Polsce. Główny ekonomista PKO Banku Polskiego, Piotr Bujak – podobnie jak inni eksperci – uważa, że członkowie Rady nie zmienią wysokości stóp.

– Biorąc pod uwagę osłabienie wzrostu gospodarczego na początku tego roku, a także (i przede wszystkim) wyraźny spadek inflacji w ostatnich miesiącach pozwalający wierzyć w spadek inflacji do jednocyfrowego poziomu przed końcem tego roku i w stronę celu inflacyjnego w kolejnych dwóch latach, można zakładać, że Rada Polityki Pieniężnej postanowi pozostawić stopy procentowe bez zmian – zwrócił uwagę ekspert.

Piotr Bujak ocenił, że pierwsza obniżka stóp procentowych jest możliwa pod koniec tego roku, ale pod warunkiem postępującego spadku inflacji.

RPP ostatni raz zmieniła stopy procentowe we wrześniu ubiegłego roku i od tego czasu utrzymuje je na niezmienionym poziomie. Podstawowa stopa procentowa NBP wynosi 6,75 procent.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl