fot. PAP/Marek Zakrzewski

Premier M. Morawiecki odwiedzi kolejne miejscowości w ramach promocji Polskiego Ładu

Premier Mateusz Morawiecki będzie dziś kontynuował swój objazd po kraju w ramach promocji programu Polski Ład. Przed południem planowane są spotkania w Łowiczu, a po południu – w Zgierzu. Wczoraj szef rządu odwiedził firmę Ekoenergetyka w Zielonej Górze.

W swoim wystąpieniu przekonywał, że ostatnie lata pokazują, iż wyjście z pułapki średniego rozwoju jest możliwe. To oznacza, że Polacy muszą m.in. więcej zarabiać, gdyż mamy coraz wyżej wykwalifikowanych pracowników – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Premier ocenił, że sukces zielonogórskiej firmy działającej w sferze nowych technologii pokazuje, że zachodzi jakościowa zmiana. Podkreślił, że Polski Ład to innowacje.

– Innowacyjność tej firmy nas prowadzi, a cały elektroekosystem, który budujemy w Polsce, ma tworzyć przestrzeń czystego środowiska, komfortu życia, dobrze płatnych miejsc pracy dla polskich inżynierów, tworzących się nowych miejsc pracy dla polskich techników, project managerów i wszystkich, którzy chcą tutaj, w Polsce budować innowacyjność. Polski Ład to nowa polska innowacyjność. Cieszę się, że takich przykładów polskich firm, które odnoszą coraz więcej sukcesów w całej Europie i na całym świecie, jest coraz więcej – mówił Mateusz Morawiecki.     

Ekoenergetyka-Polska SA zajmuje się m.in. projektowaniem i produkcją infrastruktury ładowania dla pojazdów z napędem elektrycznym. Produkty sprzedaje do 19 krajów, a jej stacje ładowania są obecne w 130 miastach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl