fot. PAP/Adam Warżawa

Premier Morawiecki: Niepodległość warunkuje rozwój gospodarczy, a ona umacnia suwerenność

To niepodległość warunkuje w dużym stopniu i gwarantuje rozwój gospodarczy, a dobry rozwój gospodarczy jest elementem, który umacnia niepodległość, suwerenność każdego kraju – mówił w poniedziałek w Gdyni premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu jest gościem forum gospodarczego Wizja Rozwoju w Gdyni. Mateusz Morawiecki przypomniał, że w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości, a ona nierozerwalnie wiąże się z sukcesem w gospodarce.

„To właśnie niepodległość warunkuje w dużym stopniu i gwarantuje rozwój gospodarczy, a z kolei dobry rozwój gospodarczy, solidny rozwój gospodarczy jest elementem, który umacnia niepodległość, suwerenność każdego kraju” – podkreślił premier.

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że mówi to w Gdyni, która jest miastem symbolem II RP. W dwudziestoleciu międzywojennym zapadła bowiem decyzja o budowie nowoczesnego portu w Gdyni – alternatywą dla portu w Gdańsku, który wówczas był poza granicami Polski.

Premier dodał, że obecnie jednym z priorytetów rządu jest „wizja naszego rozwoju”, która powinna opierać się również o nasze przewagi konkurencyjne, talenty, innowacje czy technologie.

„Polska nie boi się innowacyjności, wizji rozwoju, która powinna inspirować” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj