fot. PAP/Darek Delmanowicz

Premier odwiedza podkarpackie miejscowości dotknięte powodzią

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza podkarpackie miejscowości dotknięte powodzią. Po intensywnych i gwałtownych opadach deszczu, które przeszły nad częścią regionu najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach: rzeszowskim, łańcuckim, przeworskim i przemyskim. Ewakuowano około 400 osób. Woda zalała drogi, domy, budynki gospodarcze i szkoły.

Dziś rano szef rządu wspólnie z Minister Funduszy Małgorzatą Jarosińską-Jedynak oraz wiceminister rodziny Anną Szmidt-Rodziewicz przybył m.in. do miejscowości Hadle Szklarskie w powiecie przeworskim. Mateusz Morawicki informował o działaniach podejmowanych na miejscu.

– Teraz strażacy pracują przy udrożnieniu tego odcinka drogi. Będą robili dodatkowe utwardzenie po to, żeby przynajmniej na początek mogły przejeżdżać samochody służb porządkowych, służb mundurowych. Ja zaordynowałem również dodatkowe oddziały – rozmawiałem z panem ministrem Błaszczakiem – dodatkowe oddziały wojsk, Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych. Tutaj na Podkarpaciu wszyscy, którzy są dzisiaj gotowi do służby, gotowi do pomocy, mają pełne ręce roboty – zaznaczył premier.

W nocy w Rzeszowie z udziałem premiera odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego. Z informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego wynika, że obecnie sytuacja jest stabilna. Jednak według prognoz pogody, także dziś po południu nad regionem mają ponownie przejść intensywne opady deszczu oraz burze.

 

RIRM

drukuj