fot. Monika Bilska

Pod przewodnictwem papieża Franciszka odbędzie się Zwyczajny Konsystorz Publiczny

W Watykanie pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka odbędzie się dziś Zwyczajny Konsystorz Publiczny poświęcony kanonizacji 7 błogosławionych. Wśród nich jest Karol de Foucauld znany jako pustelnik Sahary, który poprzez świadectwo swojego życia chciał nawracać Kościół i świat. Po zakończeniu konsystorza najpewniej poznamy daty wyniesienia błogosławionych na ołtarze.

Teolog ks. prof. Jan Machniak zwraca uwagę, że w trakcie konsystorza zostaną prawdopodobnie poruszone ważne problemy Kościoła.

– Problemów jest bardzo dużo, bo Kościół staje wobec wyzwań pandemii, wobec nowych problemów pastoralnych, jakie rodzą się w związku z tym, że jest pandemia, która ogarnęła cały świat. Jest też wiele problemów związanych z sytuacją w Kościele niemieckim czy w innych częściach świata. Myślę, że Ojciec Święty wykorzysta sytuację do tego, aby podjąć z księżmi kardynałami, którzy są jego bezpośrednimi doradcami, sprawy Kościoła i świata współczesnego – podkreślił ks. prof. Jan Machniak.

W Kościele katolickim Zwyczajny Konsystorz Publiczny to zebranie księży kardynałów, których wzywa Papież w celu poruszenia tematów ważnych dla Kościoła.

RIRM

drukuj