fot. PAP/Marcin Obara

Marszałek Senatu spotka się dziś z wiceszefem Kancelarii Prezydenta ws. referendum

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotka się dziś z  wiceszefem Kancelarii Prezydenta RP Pawłem Muchą w sprawie referendum konsultacyjnego dotyczącego zmian w konstytucji. Rozmowa ma dotyczyć kwestii proceduralnych.

Pytań referendalnych będzie mniej oraz może zmienić się także ich treść – to efekt ostatniego spotkania marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z wiceszefem Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą. Pod znakiem zapytania stoi również listopadowy termin.

– Zgadzamy się co do tego, że rozpoczęcie dyskusji na temat zmian w konstytucji jest konieczne i niezwykle potrzebne – wskazał Stanisław Karczewski.

– Wsparcie dla idei referendum jest bardzo mocnym głosem co do potrzeby zmiany konstytucji. Tu jesteśmy zgodni – mówił Paweł Mucha.

Pojawiła się propozycja zorganizowania referendum przy okazji wyborów do europarlamentu. Dziś ws. referendum pewne jest jedynie to, że pytań będzie mniej niż proponował prezydent. Andrzej Duda, jak mówił wiceszef jego kancelarii, jest otwarty na zmiany i modyfikacje.

– To jest właściwy moment do dyskusji – zaznaczył wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.

Zgody na przeprowadzenie referendum oraz na pytania w nim zawarte musi udzielić Senat.

TV Trwam News/RIRM

drukuj