S. Karczewski: Nieruchomości popegeerowskie można wykorzystać dla repatriantów

Nieruchomości popegeerowskie można byłoby wykorzystać np. dla repatriantów; dla Polaków, którzy chcą wrócić do Polski – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Senator odniósł się w ten sposób do propozycji ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, który mówił ostatnio o planowanych działaniach dotyczących aktywizacji obszarów po dawnych państwowych gospodarstwach rolnych.

Marszałek Stanisław Karczewski na konferencji prasowej ocenił, że nieruchomości mogłyby posłużyć wracającym do Polski rodakom.

– To jest ciekawa propozycja. Te nieruchomości można by było wykorzystać np. dla repatriantów; dla Polaków, którzy chcą wrócić do Polski. Senat się tym zajmuje. Ja sam, osobiście, przykładam wielką wagę do procesu repatriacji, do powrotu rodzin Polaków, którzy zostali w sposób brutalny wywiezieni daleko poza Polskę. Bardzo chciałbym, żeby wszyscy wrócili. Jeśli będzie możliwość wykorzystania tych pustostanów, byłaby to dla mnie ogromna radość, a przede wszystkim radość dla tych, którzy czekają na repatriację – powiedział Stanisław Karczewski.

W ubiegłym tygodniu na konferencji w Szczecinie minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zapowiedział działanie dotyczące aktywizacji obszarów popegeerowskich znajdujących się m.in. w województwie zachodniopomorskim.

Chodzi o obszary, na których znajdują się niewykorzystane budynki będące w gestii Agencji Nieruchomości Rolnych.

RIRM

drukuj