fot. PAP/Jacek Turczyk

S. Karczewski: W środę spotkam się prezydentem ws. referendum konstytucyjnego

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że na środę jest umówiony z prezydentem Andrzejem Dudą na spotkanie ws. referendum konstytucyjnego.

W piątek marszałek Karczewski i wiceszef Kancelarii Prezydenta, pełnomocnik prezydenta ds. referendum konsultacyjnego Paweł Mucha spotkali się w Senacie, by omówić kwestię przygotowań do referendum konsultacyjnego ws. zmian konstytucji.

Stanisław Karczewski poinformował dziennikarzy, że z prezydenckim ministrem rozmawiali o wszystkich aspektach przeprowadzenia referendum, w tym o możliwym terminie i pytaniach referendalnych. Podkreślił, że jego rozmowa z Pawłem Muchą miała charakter techniczny, a nie polityczny.

Marszałek Senatu poinformował również, że jest umówiony na środę na spotkanie z prezydentem Dudą.

„Polityczna decyzja i polityczne rozmowy będą w środę, w przyszłym tygodniu (podczas spotkania z prezydentem)” – oświadczył.

Dopytywany, czy jest zwolennikiem przeprowadzenia referendum konstytucyjnego, Stanisław Karczewski oświadczył, że swoją decyzję w tej sprawie podejmie po „dokładnym zapoznaniu się z ostateczną treścią pytań”.

„Decyzję o przeprowadzeniu (referendum) podejmuje ostatecznie Senat, decyzja jest zero-jedynkowa, bo nie uwzględnia się możliwości ingerowania i zmieniania pytań. Zobaczymy, jak będą wyglądały pytania i wniosek pana prezydenta, czy i kiedy zostanie złożony” – podkreślił marszałek.

PAP/RIRM

drukuj