S. Karczewski: Decyzje J. Kaczyńskiego i Komitetu Politycznego PiS to nie zwycięstwo opozycji

Decyzje prezesa Jarosława Kaczyńskiego i Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości to nie zwycięstwo opozycji, tylko przegrana kłamliwej narracji, że PiS nie słucha obywateli – napisał w czwartek na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Szef PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w czwartek, że do Sejmu trafią projekty m.in. w sprawie obniżenia pensji poselskich o 20 proc. oraz, że ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu przekażą swoje nagrody na cele charytatywne.

„Decyzje Jarosława Kaczyńskiego i Komitetu Politycznego PiS to nie zwycięstwo opozycji, to przegrana kłamliwej narracji, że PiS nie słucha obywateli. Obłuda jest po stronie tych, którzy przez 8 lat byli totalnie głusi na głos Polaków” napisał Stanisław Karczewski na Twitterze po konferencji prasowej prezesa PiS.

We wcześniejszym wpisie marszałek Senatu napisał: „skromność, pracowitość, odpowiedzialność, pokora i rzetelność. To wszystko charakteryzuje polityków PiS i członków rządu, dla których człowiek jest wartością nadrzędną. Pracujemy dla Polski i Polaków!”

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński napisał w czwartek na Twitterze, że PiS złoży w Sejmie projekt ustawy obniżającej o 20 proc. wynagrodzenie posłów i senatorów.

Jarosław Kaczyński poinformował, że decyzję ws. wystąpienia z projektem obniżenia wynagrodzeń parlamentarzystów podjął Komitet Polityczny PiS na jego wniosek. Zapowiadając kolejne projektowane zmiany szef PiS powiedział, że mają zostać „wprowadzone nowe limity obniżające” dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców oraz, że zniesione zostać mają „wszelkie dodatkowe, poza pensją, świadczenia, jeśli chodzi o kierownictwa spółek Skarbu Państwa”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl