fot. PAP

Manifestacja związkowców w Gdańsku

W południe sprzed historycznej bramy nr 2 w Stoczni Gdańskiej wyruszył protest przedstawicieli trzech central związkowych: NSZZ „Solidarność”, OPZZ oraz Forum Związków Zawodowych. Manifestującym przyświeca hasło: „Dość lekceważenia społeczeństwa. Razem zwyciężymy”. 

Transmisja z przebiegu manifestacji w TV Trwam od godz. 13.00

Marsz jest kontynuacją wrześniowych protestów. Rząd odrzucił wszystkie związkowe postulaty zgłaszane podczas wrześniowych dni protestu – ocenił sztab protestacyjny „S”, który podsumował kilkudniową manifestację.

W Polsce trzeba zmian, a w dalszym ciągu nie ma dialogu społecznego – podkreśla Karol Guzikiewicz. Wiceszef „S” w Stoczni Gdańsk dodaje, że rząd Donalda Tuska nie chce słuchać obywateli, dlatego musimy protestować – dodaje Karol Guzikiewicz.

Protestujemy przeciwko temu, że 25 lat temu wywalczyliśmy sobie wolną Polskę, a nie czujemy się w niej tak naprawdę wolni. Nie możemy o niczym  decydować. Rząd lekceważy wszystkie podjęte przez Polaków inicjatywy obywatelskie. Ostatnia inicjatywa dotyczyła sześciolatków (inicjatywa nasza i Radia Maryja). Mamy ponad 2 mln podpisów. Rząd nie może lekceważyć społeczeństwa! Platforma Obywatelska, natomiast, która jest dzisiaj u władzy stała się antyobywatelska – zwrócił uwagę Karol Guzikiewicz.

O godz. 13.00 na scenie umiejscowionej na Długim Targu głos zabiorą szefowie central związkowych, m.in. Piotr Duda, szef „Solidarności”.  Na zakończenie manifestacji zostanie odczytany list otwarty z postulatami do posłów i Eurodeputowanych. Transmisję przeprowadzi TV Trwam.

RIRM

drukuj